Milyen egyéb kiegészítőkre lehet szükségem?
Ha még nem szereztél be kiegészítőket a notebookodhoz, sokmindenről maradtál le. Íme egy lista, hogy behozhasd a lemaradást:
Dokkoló vagy port replikátor

Egy dokkolóban – ez rendszerint alulról csatlakozik a notebookra - általában többféle port, nyílás, meghajtó-csatlakozó és néhány biztonsági eszköz található. A dokkolókat sokféle méretben és formában lehet kapni, kezdve a laptoppal azonos méretűektől (elterjedt angol nevük: media slice) az egészen nagyokig, amelyek akár tizenöt centivel is túlnyúlnak a notebookon. A dokkoló egy olyan eszköz, ahova beillesztheted a laptopodat, és segítségével könnyedén hozzáférhetsz a hálózathoz, nagyobb monitoron és normál billentyűzeten dolgozhatsz, elérhetsz külső tárolóeszközöket, ráadásul még a kábelek kihúzogatásával sem kell bajlódnod használat után.
A port replikátor egy kisebb, “lebutított” dokkoló, amelynek fő célja – amint az a nevéből is kitalálható – portokat szolgáltatni, például USB-t vagy HDMI-t. Egy port replikátor mérete is igen változó lehet: a legnagyobbak mérete azonos egy kisebb dokkolóéval. Utazás közben egy port replikátor kényelmes módja a csatlakozási lehetőségek kibővítésének.
Laptoptáska

Miután kiadtál néhány százezer forintot magára a gépre, lehet, hogy nem szívesen költekezel tovább és megelégszel a gyártó által adott egyszerű táskával. Ezekben általában nincs belső zseb, és nem jár hozzájuk kitömött vállpánt sem. A felmerülő kényelmetlenségek (pl. vállpánt nagyon vágja a vállad, minden kiegészítő együtt, ömlesztve tárolható stb.) lehet, hogy megváltoztatják véleményed egy jobb, kényelmesebb, és strapabíróbb táska szükségességéről. A legfontosabb jellemzői egy olyan laptoptáskának, amire már érdemes költeni: kitömött vállpánt, megerősített sarkok, kiképzett zsebek a hálózati adapterhez, a pótakkumulátorokhoz stb.
Pótakkumulátor

Ha a laptopod sokat fogod használni utazás közben, szerezd be a lehető legnagyobb kapacitású akkut, amit csak a kiválasztott notebookhoz kapni lehet, vagy – ha tartasz az extra súlytól, ami a nagyobb akkuval jár – vegyél egy tartalék akkumulátort. Áruk 3-100 ezer Ft-ig terjed, de megérik a plusz költséget, ha előfordulhat, hogy két-három óráig nem jutsz konnektorhoz használat közben. Ha éppen útközben akar lemerülni a notebookod, jól fog jönni az a pótakkumulátor. Viszont ha ritkán utazol a laptopoddal és javarészt hálózatról táplálod, nincsen rá szükséged.
Egér és billentyűzet

Órákon át dolgozni mindössze egy pöcökegérrel vagy egy touchpaddel elég megterhelő a kéznek, a csuklónak és az alkarnak. Sok vesződségtől kíméled meg magad, ha nem egy apró notebook-egér vásárlásán spórolsz . Könnyű, olcsó – már 3-4 ezer forintért jókat lehet kapni - és USB-vel csatlakozik a laptophoz. Ugyanez vonatkozik a notebook saját billentyűzetén való hosszútávú gépelésre: ha íróasztali munkára szánod a notebookodat, kíméld a csuklódat, és szerezz be egy USB-s billentyűzetet. Ha pedig jobban szereted a vezeték nélküli megoldásokat, szerezz be rádiós kapcsolattal működő egeret és billentyűzetet.